Herb Grosch

Source: http://www.columbia.edu/cu/computinghistory/grosch.html

Dr Herbert RJ Grosch : „Pionier komputerów, który zarządzał ważnymi projektami kosmicznymi i technologicznymi. Grosch jest szanowany za odkrycie i opisanie związku pomiędzy szybkością i kosztem komputerów”.

Cytat z nagrody ACM Fellows, 1995

„Wiele lat temu myślałem, że jestem najbystrzejszym facetem na świecie. Potem poznałem von Neumanna i Feynmana. W ostatnich dziesięcioleciach zdecydowałem się na największego rzucającego się w oczy nazwiskami. Potem znalazłem strony Bemera !! Najlepiej po prostu strzelać dla najbardziej zwariowanych? Albo przynajmniej najbardziej zepsuty nieletni”.
— Herb Grosch, 26 listopada 2003 r

Z autobiografii Herba z 1991 r .: „Pięćdziesiąt lat temu zrobiono ze mnie komputer. Byłem drugim naukowcem zatrudnionym kiedykolwiek przez IBM i obserwowałem Watsonów na Olympusie, Billa Norrisa, Kena Olsena i Gene'a Amdahla, a także tysiąc wielkich osobistości ze świata biznesu i świata nauki. Później, przez trzy zabawne lata, byłem czołowym federalnym autorytetem w dziedzinie komputerów i udało mi się uciec, by zostać redaktorem największej gazety branżowej. Byłem członkiem założycielem pierwszego i największego na świecie profesjonalnego stowarzyszenia komputerowego oraz pierwszym krajowym prezydentem wybranym w historii na podstawie petycji członkowskiej. Pracowałem w Monako, Szwajcarii i Holandii, kiedy byłem zbyt kontrowersyjny, aby można było mnie zatrudnić w USA, i doradzałem największej i najlepszej japońskiej firmie komputerowej…”

Herb pojawia się w tej witrynie, ponieważ wraz z Wallace’em Eckertem był jednym z głównych inicjatorów zautomatyzowanego przetwarzania maszynowego i informatyki na Uniwersytecie Columbia jako naukowiec IBM Watson Lab i członek wydziału Columbii w latach 1945–1950. W 2003 roku Herb dostrzegł moją historię i rozpoczęliśmy obszerną korespondencję, która trwała aż do jego śmierci; wniósł niezliczoną ilość wkładów w tę witrynę, jak widać wpisując „grosch” w polu wyszukiwania na głównej stronie historii (lub po prostu klikając tutaj ).

Herb był ludzką encyklopedią; nie tylko był wszędzie i zrobił wszystko, ale pamiętał każdy szczegół: ludzi, maszyny, wydarzenia, organizacje, techniki programowania ze średniowiecznych czasów, każdą maszynę i model IBM na przestrzeni pół wieku. Był hojny i szczery w swej wiedzy, którą przekazał z powściągliwym poczuciem humoru, i trzeba przyznać, że cenił kobiety głęboko i szczerze, co jest rzadką cechą nawet dziś u jego bliskich. płeć. Jak widać z jego autobiografii , prowadził niezwykle pełne życie i był niezwykle otwarty na swoje wady. Kliknij pasek zdjęć u góry, aby zobaczyć galerię osobistych zdjęć. Organizowanie i oznaczanie tych (i wielu innych, jeszcze nie pokazanych) było projektem, którego nie był w stanie ukończyć.

Najważniejsze wydarzenia w karierze:

Wybrane publikacje:

 • Maxwell, Allan D. i HRJ Grosch, „Elementy i efemerydy obiektu Delaporte 1936 CA”, Publikacje Obserwatorium Uniwersytetu Michigan , tom 6, nr 11 (1937).
 • Grosch, HRJ, Orbita całkująca i elementy średnie ósmego satelity Jowisza , dr hab. rozprawa doktorska na Uniwersytecie Michigan (kwiecień 1942).
 • Grosch, HRJ i JE Willis, „Positions of Pluto”, Astronomical Journal , tom 50, nr 14 (czerwiec 1942), s. 14–15.
 • Grosch, HRJ, „Ray Tracing on IBM Punched Card Equipment”, Journal of the Optical Society of America , tom 35, 803A (1945).
 • Grosch, HRJ, Bibliografia dotycząca wykorzystania maszyn IBM w badaniach naukowych, statystyce i edukacji , IBM (1945).
 • Grosch, HRJ, „Analiza harmoniczna przy użyciu progresywnej cyfryzacji”, Proceedings of the Research Forum 1946 , IBM (1946).
 • Grosch, HRJ, „The Orbit of the Eighth Satellite of Jupiter”, Astronomical Journal , tom 53, nr 180 (1948) (skrócona opublikowana forma pracy doktorskiej Groscha z 1942 r.).
 • Grosch, HRJ, „Ray Tracing za pomocą elektronicznego kalkulatora IBM Selective Sequence”, Journal of the Optical Society of America , tom 39, 1059A (1949).
 • Grosch, HRJ, „Mnożenie małych macierzy”, IBM, Nowy Jork (1 czerwca 1949).
 • Grosch, HRJ, (red.), Proceedings of the 1948 Scientific Computation Forum , IBM (1950).
 • Grosch, HRJ, „Wykorzystanie optymalnych interwałowych tabel matematycznych”, materiały z Forum Obliczeń Naukowych z 1948 r. , IBM (1950).
 • Grosch, HRJ, „Bibliografia wielomianów Czebyszewa i ich wykorzystanie jako optymalnych funkcji przybliżających”, materiały z seminarium naukowego dotyczącego obliczeń z 1949 r. , IBM (1951).
 • Grosch, HRJ, „Nowy poziom nauczania mechaniki niebieskiej”, Astronomical Journal , tom 63 (1958).
 • Grosch, HRJ, Komputer: Bit Slices of A Life (pierwsze wydanie), Third Millenium Books (1991).