ChatGPT: Tehisintellekt või imbetsiilsus, pettus ja religioosne sofistika?

Originaal: https://spot.colorado.edu/~tooley/ChatGPT

Autor: Michael Tooley

Kui ChatGPT-le esimest korda küsimust esitatakse, võib selle vastus väga hästi ja täiesti õigustatult muljet avaldada, kuna võidakse saada vastus, mis lisaks teie küsimusele vastamisele on ka selge ja väga hästi kirjutatud. Lisaks sellele, et ChatGPT vastus esitatakse esialgu lühike vastus, võib see sisaldada ka täiendavaid kommentaare kas küsimuse või vastuse kohta, mis pakuvad kasulikke ja asjakohaseid vaatenurki.

Seetõttu on loomulik, et ChatGPT avaldab teile alguses üsna muljet, kuna on selge, et see suudab väga hästi kirjutada ja sageli annab täpset teavet.

Kui aga teatud valdkondades küsimusi esitada, saab kiiresti selgeks, et kuigi põhiidee kasutada tohutul hulgal keerulisi, treenitud närviahelaid tehisintellekti abil millegi saavutamiseks, on teinud muljetavaldava töö, luues midagi, mis suudab kirjutada, see on siiani teinud haletsusväärset tööd, luues midagi, mis suudab mõelda. Üllatuslikult tuleb välja, et ChatGPT on mõtlemise osas nõrk ega vääri seega silti "tehisintellekt".

Kahjuks ei ole see ChatGPT ainus suur puudus, sest nagu me allpool näeme, pidi selle väljaõpe olema selline, et mitte ainult ei võimaldanud tal küsimustele vastamisel käituda ebamoraalselt, kuna ta ei suutnud õpetada teda omandama teatud otsustava tähtsusega moraali. Ja intellektuaalseid voorusi, vaid sundida seda positiivselt käituma ebamoraalselt, kui teatud valdkondades küsimusi esitatakse.

Kui seda käitumist muudetaks, saaks ChatGPT siis vastata olulistele küsimustele viisil, mis annaks inimestele teavet, mis aitaks neil mitmete väga oluliste küsimuste ja uskumuste üle sügavamalt mõelda. Tulemuseks oleks see, et ChatGPT aitaks kaasa valgustuma ühiskonna arengule, millest oleks tohutult kasu.